Polskie drużyny w europejskich pucharach tylko w internecie?

PRZEGLĄD PRASY. - Polskie stacje telewizyjne nie garną się do transmisji ze spotkań polskich klubów kwalifikacyjnych do Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów. Kluby robią co mogą, by fani jednak zobaczyli mecze - inwestują w telewizję internetową - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.

Jako pierwsza na pomysł transmisji w internecie wpadła Polonia Warszawa. Rewanżowe spotkanie "Czarnych Koszul" z Budućnostią Podgorica na będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej klubu ksppolonia.pl. W czasie meczu najciekawsze sytuacje pokaże także stacja Orange Sport.

Do transmisji w internecie z meczu na własnym stadionie w eliminacjach do Ligi Mistrzów szykuje się też Wisła Kraków. Do piątku ma zapaść decyzja o przekazaniu praw. "Takie rozwiązanie to z jednej strony ukłon w stronę kibiców, z drugiej jednak dla klubów oznacza stratę sporych pieniędzy. Ani Wisła ani Polonia za transmisję przez internet nie zarobią ani grosza" - pisze gazeta.

Telewizje nie garną się do pokazywania klubów w tak wczesnej fazie kwalifikacji do europejskich pucharów, bo im się to po prostu nie opłaca. Poza tym, konkurentom Polsatu, który ma prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej od fazy grupowej, niezbyt zależy na promocji rozgrywek, których same nie będą transmitować.

Telewizje nie chcą pokazać Polaków. - czytaj tutaj ?

Więcej o: