Adam Banaś kontuzjowany. Nie zagra przez pół roku

Zawodnik Górnika Zabrze Adam Banaś podczas treningu swojej drużyny doznał urazu. Kontuzja okazał się poważna Banaś zerwał ścięgno Achillesa i nie zagra przez pół roku. Wcześniej zawodnikiem zainteresowany był Lech Poznań i Wisła Kraków.

Ekstraklasa.tv: Adam Banaś bezcenny dla Górnika ?

Oficjalna strona Górnika Zabrze poinformowała, że kapitan drużyny Adama Banaś podczas zgrupowania drużyny w Dzierżoniowie doznał urazu. Kontuzja okazała się poważna

- Niestety potwierdził się czarny scenariusz - Adam zerwał ścięgno Achillesa. Miałem nadzieję, że to tylko naderwanie, bo wtedy byłaby krótsza rekonwalescencja. A tak będziemy sobie musieli poradzić bez "Banana" przez około pół roku. Będę z nim jeszcze rozmawiał, bo trzeba go wspierać w tym trudnym momencie. A najważniejsze jest to, by szybko zorganizować operację - powiedział trener Górnika, Ryszard Komornicki.

Sam piłkarz opowiadał o tym, w jaki sposób doznał urazu.

- Ćwiczyliśmy starty do piłki. W pewnej chwili wyskoczyłem do góry, następnie spadłem na ziemię i poczułem ból w łydce - powiedział Banaś.

Piłkarz Górnika starał się być optymistą, gdy jeszcze nie wiedział, co pokaże badanie.

- Wszystko wyjaśni teraz USG. Ja jestem optymistą, nie sądzę, by to była poważna kontuzja. Na razie opinie fachowców są takie, że jeśli to nie jest uraz łydki, to zachodzi podejrzenie naderwania ścięgna Achillesa - dodaje Banaś

Banaś to 26-letni obrońca, który karierę zaczynał w Ruchu Radzionków. W sezonach 2005-2009 występował w drużynie Piasta Gliwice. Od ostatniej rundy ekstraklasy został zawodnikiem Górnika Zabrze, w którym spisywał się świetnie - zdobył pięć bramek.

W letnim oknie transferowym Banasiem zainteresowany był Lech Poznań. Z dotychczasowych informacji wynikało, że poznański klub nie zgodził się na cenę, jaką za piłkarza proponował Górnik. Nieoficjalnie mówiło się o 4,5 mln zł.

Lech skapitulował. Banaś zostaje w Zabrzu ?