Jerzy Dudek ósmym dublerem świata

Portal Sport.co.uk przedstawił listę 10 najlepszych dublerów na świecie w kategorii bramkarzy, uzasadniając, że jest to najważniejszy składnik ławki rezerwowej każdej drużyny. W rankingu znalazł się Jerzy Dudek, grający w Realu Madryt

Arkadiusz Malarz w Larisie ?

Serwis przypomina MŚ w 1970 r., kiedy Gordon Bank zatruł się i w ćwierćfinale z RFN wystąpił bramkarz Chelsea, Peter Bonetti. Nie był jednak dobrym zmiennikiem i to przez niego Anglia pożegnała się z turniejem (2:3).

A kto według Sport.co.uk jest w czołówce najlepszych dublerów?

Listę otwiera Carlo Cudicini z czasów, kiedy był zastępcą Petra Cecha w Chelsea. Za nim jest jeszcze Recber Rustu ze swoim sezonem spędzonym w Barcelonie. Następnie Nigel Martyn z Leeds, Steve Harper będący zastępcą Shaya Givena w Newcastle i Jose Reina.

Z numerem szóstym na liście pojawia się Ben Foster, "przyszły numer jeden reprezentacji Anglii", namaszczony we wtorek przez Alexa Fergusona na następcę van der Sara, co dodatkowo sugeruje, że Kuszczak chyba już powinien sobie szukać innego klubu, jeśli chce grać kiedyś regularnie w podstawowym składzie.

Poza tym na liście znaleźli się Francesco Toldo, Raimond van der Gouw i Radek Cerny.

Dla Polaków powodem do dumy jest jednak ósma lokata, zajmowana przez Jerzego Dudka. Portal, który przygotował listę, pisze o nim tak:

- Jako drugi pod względem liczby powołań bramkarz reprezentacji Polski, Dudek mógłby liczyć na więcej meczów na Bernabeu, ale, tak jak wielu przed nim, drogę skutecznie zablokował mu niezłomny Hiszpan [Casillas]. Dudek wystąpił tylko w ośmiu meczach licząc wszystkie rozgrywki od czasu przyjścia do klubu w 2007 r. 56 powołań do reprezentacji Polski i medal zwycięzcy Ligi Mistrzów udowadnia jego wartość, ale za swojej kadencji w La Liga jest tylko stałym zmiennikiem.

Jerzy Dudek zapowiadał od pewnego czasu swoje rozstanie z Realem, ale niedawno zdecydował się na przedłużenie kontraktu na kolejny sezon. Niewykluczone, że Polak zostanie w Madrycie jeszcze dłużej.

Juventus kupił Felipa Melę z Fiorentiny ?

Więcej o: