Wybawca Lance'a Armstronga prawnikiem Jakuba Wawrzyniaka

PRZEGLĄD PRASY: Prawnik, który napisał raport oczyszczający z zarzutów o doping Lance'a Armstronga, będzie reprezentował Jakuba Wawrzyniaka - informuje dziennik "Polska"

Arkadiusz Malarz w Larisie ?

W środę obrońca Legii stanie ponownie przed Komisją Dyscyplinarną Ligi Greckiej, która już wcześniej zawiesiła go po kwietniowej wpadce w czasie testów antydopingowych. Polakowi grozi nawet dwuletnia dyskwalifikacja. We wtorek musiał zatem opuścić zgrupowanie Legii Warszawa, z którą trenował.

Jeżeli zawieszenie zostanie przedłużone, zawodnik zamierza złożyć odwołanie do Trybunału Arbitrażowego przy MKOl.

- Mam wsparcie ludzi, którzy naprawdę znają się na prawie i dopingu - mówi. - Ta sytuacja kompromituje Greków - dodaje 25-latek, który chce walczyć o ułaskawienie, choć nie zamierza wracać do ligi greckiej.

A wspierał Wawrzyniaka będzie nie byle kto, bo ceniony holenderski prawnik Emile Vrijman. Wcześniej pomagał m.in. Ebiemu Smolarkowi oskarżonemu o palenie marihuany, Frankowi de Boerowi i napisał raport o Lance'ie Armstrongu, w którym oczyścił go z zarzutów o doping na Tour de France, podczas którego jest zresztą niemal stałym konsultantem. Z Vrijmanem skontaktował Wawrzyniaka menedżer reprezentacji Polski, Jan de Zeeuw.

Z kolei były klub Wawrzyniaka, Panathinaikos, będzie prawdopodobnie domagał się odszkodowania za zszarganie wizerunku przez piłkarza-dopingowicza.

Kłopotów Wawrzyniaka ciąg dalszy ?

Więcej o: