Transfery. Juventus Turyn kupił Felipe Melo

Jak podaje Sky Sport Italia, Juventus kupił z Fiorentiny Brazylijczyka Felipe Melo za 20 mln euro plus Marco Marchionniego

Arkadiusz Malarz w Larisie ?

Transfer jest już dopięty, a oficjalna informacja ma pojawić się w czwartek. Całkowita suma zakupu wynosi 25 mln euro - taką kwotą odstępnego zapisano w nowym kontrakcie Melo, który Brazylijczyk podpisał zaledwie w zeszłym tygodniu. Zawodnik, który grał wcześniej też w Almerii, miał podpisać z Juventusem pięcioletnią umowę. Rok jego gry wart jest 2,6 mln euro.

Włosi zawzięcie poszukiwali środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia. Ich głównym celem był Gaetano D'Agostino z Udinese, ale nie udało się dogadać w kwestii ceny piłkarza.

Udało się za to pozyskać Melo, o czym jego agent przebąkiwał już w zeszłym tygodniu.

Piłkarzem zainteresowany był też Arsenal. Fiorentina napisała nawet na oficjalnej stronie internetowej, że rozważa sprzedaż pomocnika do "Kanonierów" za gotówkę i Emmanuela Eboue.

Transferowy kierownik Fiorentiny Pantaleo Corvino utrzymuje, że Juventus nie złożył żadnej oferty, a Arsenal ma sporą szansę na pozyskanie Melo. Bardzo wiarygodne źródło, jakim jest Sky Sport Italia, podało jednak, że Melo jest już zawodnikiem Juventusu.

25-latek dołączy do dwójki swoich rodaków, Diego i Amauriego.

Oguchi Onyewu nabytkiem Milanu ?

Więcej o: