Karting: otwarty Puchar Kategorii Narodowych

W pierwszy weekend lipca na radomskim torze kartingowym odbyła się III Runda Pucharu Polski Kategorii Narodowych. Zawodnicy startowali w 10 kategoriach. Jak się okazało, radomski kartodrom jest obiektem lubianym przez zawodników, czego potwierdzeniem jest jak do tej pory najwyższa w Polsce frekwencja na zawodach w sezonie 2009 - do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników.

więcej na sport.pl/karting  ?

Niewątpliwą atrakcją zawodów był gościnny udział Rajdowego Mistrza Polski Tomasza Kuchara oraz Wyścigowego Mistrza Polski Artura Czyża. Obaj zawodnicy wystartowali w biegowej kategorii ROTAX DD2. Natomiast kategorię ROTAX SENIOR zasiliło trzech reprezentantów Danii.

Ciekawą niespodziankę dla fanów sportów motorowych przygotował sponsor tytularny zawodów, firma BRIGGS&STRATTON. Otóż w niedzielę bezpośrednio przed oficjalnym otwarciem zawodów odbył się pokazowy Wyścig Mistrzów. Na specjalnie przygotowanych dwóch markowych gokartach BRIGGS&STRATTON wystartowali: Rajdowy Mistrz Polski Tomasz Kuchar i Kartingowy Mistrz Polski Norbert Stańczyk jednocześnie reprezentujący barwy Automobilklubu Radomskiego.

Dla fanów kartingu organizator przewidział również wiele innych atrakcji. Widzowie zasiadający na trybunach mieli szansę otrzymać bezpłatny karnet na jazdę gokartem. Dzięki czemu po raz pierwszy w kraju przy okazji zawodów pasjonaci tego sportu mogli zasiąść za kierownicą specjalnie do tego przygotowanych gokartów i bezpośrednio po ceremonii dekoracji zawodników odbyć przejażdżkę po prawdziwym torze wyścigowym. Z atrakcji tej skorzystało ponad 100 osób.

Natomiast w czasie wyścigów finałowych, a także między nimi można było posłuchać rozmów oraz komentarzy Tomasza Kuchara i Artura Czyża, którzy swą wiedzą i wrażeniami dzielili się z publicznością wspierając tym samym etatowego komentatora radomskich zawodów.

Same zawody przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze i mimo przelotnych opadów żaden bieg nie odbył się na mokrym ogumieniu. Obyło się również - co najważniejsze - bez poważniejszych kolizji, dzięki czemu zespół medyczny po raz kolejny w czasie zawodów był "bezrobotny".

zobacz Roberta Kubicę na żywo na Grand Prix Węgier  ?

Klasyfikacja końcowa w zawodach:

Kat. Rotax 125 Senior Max + E125Shifter

Seweryn Szczepanik

Stanisław Kostrzak

Jelan Nielsen

Kat. Rotax 125 Mini Max

Marcel Grudziński

Mateusz Surynowicz

Adam Zalewski

Kat. Rotax 125 Junior Max

Paweł Myszkier

Hubert Kalinowski

Błażej Wiśniewski

Kat. Rok 125 + Junior Rok 125

Maciej Pęcak

Mikołaj Pęcak

Michał Słomian

Kat. Młodzik 60

Adrian Różycki

Jakub Czech

Karol Lubas

Kat. Rotax DD2 - kategoria startowała z Rotax125 Senior Max

Artur Czyż

Tomasz Kuchar

Kat. E-60

Toni Nowosad

Piotr Herbeć

Kacper Bielecki

Kat. E-100

Jan Smaga

Michał Grzyb

Błażej Wiśniewski