F1: Renault szuka magicznego komponentu

- Nowe komponenty są wprowadzane w każdym wyścigu. Mamy także całkiem spory pakiet na Nürburgring - powiedział Pat Symonds, dyrektor inżynierii.

Więcej o magicznym komponencie Renault czytaj na F1.pl ?

Jak przypomina serwis F1.pl w ośmiu dotychczas rozegranych wyścigach Renault zdobyło tylko 11 punktów. Wszystkie zresztą są dziełem Fernando Alonso, który nie kryje swojej frustracji, wynikającej z faktu, że przeważnie musi walczyć o pozycje poza punktowaną ósemką. Przed wyścigiem w Niemczech przedstawiciele stajni z Enstone są jednak dobrej myśli.

- Nowe komponenty są wprowadzane w każdym wyścigu. Mamy także całkiem spory pakiet na Nürburgring, w tym kolejną ewolucję przedniego skrzydła, które mieliśmy w Silverstone - powiedział Pat Symonds, dyrektor inżynierii Renault. - Będziemy także dysponowali nowymi osłonami na koła i poprawioną obudowa silnika, jak również ulepszeniami mechanicznymi - dodaje.

Brytyjczyk przyznaje, że powtórzenie zeszłorocznego wyczynu, gdy w końcówce sezonu Fernando Alonso odniósł dwa zwycięstwa, nie będzie łatwe.

- Jesteśmy w podobnej sytuacji, jak przed rokiem, gdy zakończyliśmy czempionat z trzecim najszybszym samochodem - mówi Symonds.

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?