Ancelotti: Terry nie jest na sprzedaż

Włoski trener podczas pierwszego dnia pracy na Stamford Bridge ogłosił, że piłkarzem Chelsea zostanie Rosjanin Jurij Żirkow. Ancelotii zdementował też doniesienia o odejściu kapitana zespoły Johna Terry'ego.

Ancelotti spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Ponadto w poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej londyńskiego klubu pojawiła się informacja, że transfer Rosjanina jest już niemal zapięty na ostatni guzik. Chelsea dogadała się z CKSA w sprawie kwoty odstępnego za piłkarza. Zawodnik będzie musiał jeszcze przejść testy medyczne i ustalić warunki kontraktu.

Włoski szkoleniowiec rozwiał też wszelkie wątpliwości odnośnie przyszłości kapitana zespołu Johna Terry'ego. - Jego pozyskaniem zainteresowany jest Manchester City, ale nie sprzedamy go za żadne pieniądze - oznajmił stanowczo Ancelotti. - John jest symbolem tego klubu. W rozmowie ze mną powiedział, że chce zostać. Swoim profesjonalizmem bardzo przypomina mi Paolo Maldiniego, dlatego jest najlepszym kandydatem na bycie kapitanem Chelsea.

Według nowego szkoleniowca "The Blues", jego zespół nie potrzebuje generalnych zmian w ustawieniu. - Chelsea jest teraz bardzo mocną drużyną. Pięć półfinałów w sześciu ostatnich sezonach Ligi Mistrzów jest na to dowodem.

Ancelotti na stanowisku trenera londyńczyków zastąpił Holendra Guusa Hiddinka, który przez ostatnie pół roku łączył funkcję szkoleniowca Chelsea z posadą selekcjonera reprezentacji Rosji.

Manchester City kusi Terry'ego wielkimi pieniędzmi - czytaj tutaj ?