Transfery. Fabregas w Barcelonie? Cena ogromna, ale... nie przeraża

- Nikt nie chce żeby Fabregas odszedł z Arsenalu, ale nadchodzi moment kiedy oferta będzie zbyt dobra by ją odrzucić - powiedział gazecie The Sun anonimowy informator z klubu.

- Jeśli podanie propozycja wysokości 40 milionów funtów, Arsenal będzie pod ogromną presją na transfer - dodaje.

Jak zauważa dziennik, Arsene Wenger pilnie potrzebuje pieniędzy na wzmocnienia, które pozwolą Arsenalowi włączyć się skutecznie do walki o mistrzostwo Anglii. Strata Fabregasa byłaby dużym osłabieniem, ale Kanonierzy pokazali w minionym sezonie, że są w stanie radzić sobie bez niego. Pod nieobecność Hiszpana zanotowali serię 20 meczów bez porażki.

Apetyt na pozyskanie Fabregasa mają przede wszystkim Real Madryt i FC Barcelona.

- Cesc ma Barcelonę w DNA, i myślę że przyjdzie dzień kiedy zagra w naszym klubie - powiedział w zeszłym tygodniu prezydent Barcy Joan Laporta.

22-letni pomocnik wielokrotnie deklarował swoje przywiązanie do Barcelony, ostatnio stwierdził jednak, że jego rodzina będzie go wspierała nawet wówczas gdy zdecyduje się przejść do Realu.

Fabregas nie kryje frustracji z powodu braku sukcesów Arsenalu.

- Cristiano Ronaldo powiedział że opuszcza Manchester bo nie ma tam już nic do wygrania. Moja sprawa wygląd dokładnie na odwrót - skomentował Fabregas.

Joan Laporta: Chcemy Fabregasa w Barcelonie ?