Juventus Turyn będzie grał jak FC Barcelona

Szef wyszkolenia taktycznego trenerów we Włoskiej Federacji Piłkarskiej Franco Ferrari uważa, że od następnego sezonu Juventus będzie grał jak FC Barcelona.

Franco Ferrari uczy we włoskiej federacji zawodowych trenerów zagadnień taktycznych. Oprócz tego jest instruktorem w UEFA i FIFA. Lista jego uczniów jest długa, znajduje się na niej m.in. trener Juventusu Turyn Ciro Ferrara. Ferrari uważa, że w przyszłym sezonie "Stara Dama" będzie grała jak Barcelona.

- Juventus będzie bardzo długo utrzymywał się przy piłce, dominować będą krótkie podania. Drużyna będzie tak wyczekiwać, aż w końcu użądli przeciwnika. Juve będzie grać jak Barcelona, hiszpańska drużyna narodowa, czy AC Milan za czasów Carlo Ancelottiego - powiedział Ferrari gazecie "Tuttosport"

Po takiej zmianie stylu gry zespołu, weterani Juventusu jak Alessandro Del Piero będą musieli przywyknąć do innego ustawienia na murawie.

- Del Piero z pewnością będzie musiał zmodyfikować sposób w jaki gra, ponieważ teraz biega za napastnikiem. Jeśli tego nie zrobi, to będzie deptał Diego - dodał Ferrari