Sampras: Federer jest legendą

Wygrywając finał Wimbledonu Roger Federer został najbardziej utytułowanym tenisistą w historii. Był to jego 15 triumf w finale wielkoszlemowego turnieju. dotychczas dzielił pozycję lidera z Petem Samprasem, który w Wielkim Szlemie wygrywał 14 razy.

- Ten człowiek to legenda. Jest ikona tenisa. 15 wielkich szlemów wymaga mnóstwo pracy. Krytycy powiedzą, że Rod Laver i Rafael Nadal są w niektórych statystykach lepsi, ale on wygrał wszystkie największe turnieje i wygra jeszcze nie raz. Według mnie jest największy - powiedział po zakończonym finale Pete Sampras.

- Zwycięstwo na kortach Rolanda Garrosa w maju i tym samym skompletowanie wszystkich tytułów w Wielkim Szlemie, sprawia, że jest on najlepszym tenisistą w historii - powiedział Boris Becker, trzykrotny zwycięzca z Londynu.

- To jest po prostu niebywałe jakie piłki on potrafi zagrać i z jakich pozycji trafia w kort. 15 tytułów... to niesamowite - powiedział Rod Laver, jedyny tenisista który w erze "open" wygrał wszystkie turnieje wielkoszlemowe w tym samym roku.

- Jak dla mnie Roger Federer to najlepszy zawodnik jaki kiedykolwiek grał w tenisa. A on nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wygra kolejne turnieje - powiedział Bjoern Borg, 11-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych.

Również Martina Navratilova, 9-krotnia mistrzyni Wimbledonu w singlu, rozpływa się nad klasą Szwajcara. - Klasa tenisisty jest kombinacją kilku liczb. Ile wygrałeś wielkich szlemów, ile wygrałeś turniejów w ogóle, jak długo byłeś na szczycie rankingu. Federer jest doskonały w każdym z tych elementów.

Również aktywni tenisiści podziwiają Federera. - On jest jednym z najlepszych sportowców wszechczasów - powiedziała Serena Williams, która dzień wcześniej triumfowała w turnieju kobiecym. - Jego regularność w wygrywaniu największych turniejów jest nieprawdopodobna, nikt go nie prześcignie - powiedział reprezentant gospodarzy Andy Murray, który w półfinale przegrał z Andym Roddickiem.

Federer pokonał Roddicka w finale Wimbledonu - czytaj tutaj ?

Więcej o: