Florentino Perez: Czas na Superligę Europejską

Prezydent Realu Madryt chce stworzenia ?Superligi Europejskiej?, która pozwalałaby największym europejskim klubom grać regularnie ze sobą. Miałaby ona zastąpić Ligę Mistrzów.

Prezydent Realu Madryt chce zaprosić największe kluby do rozmów na temat powstania "Superligi Europejskiej", która skupiała by piłkarskie potęgi i pozwala grać im regularnie ze sobą.

- Musimy porozmawiać z UEFA i stworzyć Superligę Europejską, która gwarantowałaby regularne spotkania pomiędzy wszystkimi największymi klubami Europy. To byłoby coś, co nie zdarza się teraz w Lidze Mistrzów - powiedział Perez.

Według pomysłu prezydenta Realu, który ostatnio zasłynął ze spektakularnych transferów Cristiano Ronaldo, Kaki i Karima Benzemy, nowe rozgrywki nie miałyby się odbywać kosztem krajowej ligi.

-Dla nowych rozgrywek będę miał pełne poparcie, o ile nie ugodzą one w ligi krajowe - kończy Perez.

Jak miała by wyglądać Superliga? Zastąpiłaby Ligę Mistrzów. Na razie nie wiadomo ile zespołów miałoby w niej grać, ani co stałoby się z drużynami, które dotąd kwalifikowały się wprawdzie do Ligi Mistrzów, ale nie odnosiły w niej większych sukcesów.

Drugim dnem planów Pereza może być maksymalizacja zysków z transmisji telewizyjnych, które w takim wypadku trafiałyby wyłącznie do najbogatszych. To z kolei powiększałoby przepaść, która już teraz w dużym stopniu dzieli europejskie potęgi od mniejszych klubów, dopiero dobijających do czołówki.

Cristiano Ronaldo w Realu nie zagra z numerem 7 ?