Przed GP Niemiec: Wyścig prawdy dla Brawn GP

Podczas GP Wielkiej Brytanii dublet wywalczyli kierowcy Red Bull Racing. Liderujący Brawn GP zaliczył najgorszy wynik w sezonie. Czy po trzytygodniowej coś się w czołówce zmieni?

Przygotuj bolid do wyścigu i zagraj ?

Zdaniem ekspertów o słabym wyniku Brawna na Silverstone zadecydowały przede wszystkim dwa czynniki - niska temperatura i konfiguracja toru oraz znaczący postęp zespołu Red Bull. Ross Brawn, szef zespołu Brawn GP, zapowiada, że team wróci do czołówki już na Nürburgringu.

- Nürburgring powinien być dobrym torem dla naszego samochodu i wykazać jego zalety - mówi Brawn. --Mamy kilka elementów aerodynamicznych z Silverstone, których nie wykorzystaliśmy w kwalifikacjach i wyścigu. Dysponujemy też poprawkami przygotowanymi z myślą o Nürburgringu. Dzięki temu możemy być w niezłym położeniu - dodaje.

Lider klasyfikacji kierowców - Jenson Button mówi, że charakterystyka toru będzie korzystna dla bolidów Brawn GP. - jest to relatywnie wolny obiekt, ze sporą ilością średnio-szybkich zakrętów, na których BGP 001 spisuje się doskonale. Druga sprawa to aż cztery strefy ostrego hamowania. Jestem jednak pewien, że czeka nas zacięta walka z naszymi najbliższymi rywalami i mam nadzieję, że kibice zobaczą świetny wyścig - powiedział zwycięzca sześciu z ośmiu tegorocznych wyścigów.

Niezwykle doświadczony Rubens Barrichello przypomina, że bardzo często na torze Nürburgring często to pogoda rozdaje karty. - Zawsze mam wiele frajdy z jazdy na Nürburgringu. W 2002 roku wygrałem tam wyścig, więc wiążą mnie z tym miejscem fajne wspomnienia. Zagadką może być pogoda, ponieważ obiekt jest zlokalizowany w górach Eifel, mamy jednak nadzieję, że będzie cieplej niż w Silverstone - powiedział Barrichello.

Dla Brawn GP udany występ w Niemczech jest również istotny ze względu na dostawcę silników. Na trybunach Nürburgringu zasiądzie śmietanka koncernu ze Stuttgartu, którzy ze względu na kryzys McLarena zapewne chcieliby obejrzeć sukces białego samochodu napędzanego agregatem z logo trójramiennej gwiazdy. - Liczymy na udany występ na terytorium Mercedesa - przyznaje Ross Brawn.

Więcej o Formule 1 w serwisie F1.pl - czytaj tutaj ?

Więcej o: