Arsenal chce Felipe Melo, Fiorentina chce Eboue

26-letni Felipe Melo niedawno podpisał nowy kontrakt z Fiorentiną, ale być może niedługo zmieni klub. Brazylijczyk jest na liście kilku wielkich klubów, a najbliżej pozyskania pomocnika jest Arsenal. Fiorentina być może odda Melo do Londynu, jeśli w drugą stronę pójdzie obrońca Emmanuel Eboue.

Felipe Melo od czterech lat gra w Europie, jednak przełomowy dla niego był ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Wszechstronny piłkarz wpadł w oko kilku większym klubom, m.in. Juventusowi Turyn, czy Arsenalowi. Zaczął też regularnie grać w reprezentacji Brazylii, z którą w ostatni weekend świętował zdobycie Pucharu Konfederacji. Drużyna z Florencji nie miała jednak zamiaru sprzedawać swojej gwiazdy.

Klub podpisał z zawodnikiem nowy kontrakt do 2013 roku z klauzulą odstępnego w wysokości 25 mln euro. Ta kwota odstraszyła większość chętnych, ale teraz pojawiła się szansa, że Melo zmieni klub. Fiorentina przyznała, że jedynym klubem, który poważnie interesuje się piłkarzem jest Arsenal. Włosi mają nawet dla Anglików konkretną propozycję - cena za Brazylijczyka będzie znacznie mniejsza, jeśli do Florencji powędruje obrońca "Kanonierów" Emmanuel Eboue.

16-latek z Empoli w Manchesterze - czytaj tutaj ?