Florentino Perez namawia do odejścia z Realu

Real Madryt na razie myślał tylko o kupowaniu nowych piłkarzy. Tymczasem kadra Realu urosła do 35 zawodników - przynajmniej o 10 za dużo. Teraz Perez musi namawiać piłkarzy do rozwiązywania kontraktów.

Real Madryt tego lata będzie chciał podpisać kontrakt z dwoma nowymi zawodnikami. "Królewscy" mają jednak teraz inny problem,

- Musimy spokojnie przemyśleć sprawę. Kadra ma w normalnych warunkach liczyć 25 zawodników. Teraz mamy 35 piłkarzy - powiedział Florentino Perez hiszpańskiej telewizji.

Real w tym oknie transferowym podpisał kontrakty z Cristiano Ronaldo, Kaką, Karimem Benzemą oraz obrońcą Raulem Albiolem.

- Teraz będziemy zmuszeni skoncentrować się na rozmowach z zawodnikami, aby namówić ich do odejścia z klubu. Nie mogą przecież zapominać, że zbliżają się mistrzostwa świata, a wszyscy chcą przecież grać - dodał Perez.

Prezydent Realu zapowiedział również, że mimo tych problemów Real czekają jeszcze dwa transfery.

- Co do nowych kontraktów, myślę, że jeszcze spróbujemy podpisać dwa kolejne. Xabi Alonso i Franck Ribery są wprawdzie znakomitymi piłkarzami, ale ich kluby nie chcą ich sprzedać - kończy Perez.

Real na razie sprzedał Javiera Saviola. Jako kolejni klub mają opuścić Ruud van Nistelrooy, Arjen Robben, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Royston Drenthe i Klaas Jan Huntelaar.

Trzeciak: kiedy prezes Realu kogoś kupuje, zawsze na nim zarabia Transfery. Barcelona wyda 100 mln euro >

Który z tych piłkarzy jest najmniej potrzebny w Realu?