Real chce więcej pieniędzy od Adidasa

Władze Realu Madryt poinformowały na specjalnej konferencji prasowej, że poprosiły firmę Adidas o podwojenie kwoty 60 milionów euro, jaką otrzymują w ramach umowy sponsorskiej. Związane jest to ze sprowadzeniem nowych gwiazd do "galaktycznego" zespołu.

Renegocjacji kontraktu z niemieckim producentem sprzętu sportowego chce nowy prezydent klubu Florentino Perez. Obecna umowa obowiązuje do 2012 roku, ale odmowa ze strony Adidasa może popchnąć Real do rozmów z amerykańskim konkurentem - Nike.

Adidas produkuje stroje dla klubu oraz inny sprzęt piłkarski, ale przede wszystkim zarabia ogromne sumy na sprzedaży produktów z logiem Realu Madryt.

Inni sponsorzy madryckiej drużyny płacą w sumie 130 milionów euro rocznie. Są wśród nich Coca-Cola, Audi, Bwin oraz Telefonica. Kwota ta stanowi prawie jedną trzecią dochodów klubu, które wynoszą 400 milionów na rok.

Perez pieniędzmi z Adidasa chce pokryć wydatki klubu na transfery takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Kaka, Raul Albiol oraz Karim Benzema. Rocznie na pensje Ronaldo i Kaki klub musi wydać 10 milionów euro.

- Jesteśmy najlepszym klubem na świecie - powiedział prezydent dyrektorowi generalnemu Adidasa - Herbertowi Hainerowi, podczas telefonicznej rozmowy o renegocjacji kontraktu.

Trzeciak: kiedy prezes Realu kogoś kupuje, zawsze na nim zarabia O transferze Karima Benzemy - czytaj tutaj >