Prezydent Barcy: Chcemy Fabregasa z powrotem

Joan Laporta pełniący obowiązki prezydenta FC Barcelony potwierdza zainteresowanie piłkarzem Arsenalu Londynu, który jest wychowankiem klubu z Katalonii. - Cesc Fabregas ma zakodowane DNA Barcelony w swoim organizmie i wiemy, że chce on grać dla tego klubu.

Hiszpański pomocnik był łączony z Barcą od dłuższego czasu, ale oświadczenie Laporty potwierdza, że ten transfer jest wielce prawdopodobny. Prezydent klubu powiedział na antenie hiszpańskiego radia, że bardzo chętnie podpisałby kontrakt z Fabregasem.

- Na chwilę obecną jest on liderem i bardzo ważnym zawodnikiem w Arsenalu. Ale zarówno ja, jak i trener Pep Guardiola oraz dyrektor sportowy Txiki Begiristain bardzo chcemy, aby dołączył do nas - wyznał Laporta.

- Koncentrujemy na tym wszystkie nasze starania, ale jednocześnie mamy duży szacunek do Arsenalu. Mamy z tym klubem pozytywne relacje, więc temat rozmów na pewno nie będzie prosty - dodał szef mistrzów Hiszpanii.

Sam piłkarz ma mieszane uczucia co do transferu. Z jednej strony deklaruje przywiązanie do "Kanonierów", ale z drugiej potwierdza, że gra dla Barcelony zawsze była jego marzeniem.

Fabregas występuje w Londynie od 2003 roku, kiedy to podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt. Był wówczas zbyt młody, by podobną umowę zawrzeć w Barcelonie, gdyż nie zezwalały na to przepisy obowiązujące w Hiszpanii. Dla Arsenalu, którego jest kapitanem, rozegrał dotychczas 232 spotkań.

Real chce pozbyć się Sneijdera - czytaj tutaj ?

Copyright © Agora SA