Owen w Manchesterze United?

Manchester United oficjalnie zaprzecza, ale internetowy serwis BBC pisze, że Michael Owen przejdzie w piątek badania medyczne, które rozstrzygną o jego transferze. Angielscy bukmacherzy już przyjmują zakłady na to, czy 29-letni napastnik trafi na Old Trafford.

Pewne jest, że Owen, któremu skończył się kontrakt w Newcastle, nie zacznie przedsezonowych treningów z drużyną, która spadła z Premier League. Pojawiały się już spekulacje, że przejdzie do Evertonu, Aston Villi, Stoke oraz Hull.

Owen zanim podpisałby kontrakt z "Czerwonymi Diabłami" miałby według BBC przejść w piątek bardzo szczegółowe badania medyczne, które zadecydowałyby o jego transferze. W ubiegłych latach piłkarz bardzo często był wyłączany z gry z powodu kontuzji, m.in. stawu skokowego.

Ferguson, który stracił ostatnio dwóch kluczowych napastników - Cristiano Ronaldo oraz Carlosa Teveza, bardzo chciałby pozyskać jakiegoś doświadczonego gracza ofensywnego. Owen najlepsze lata kariery przeżywał w Liverpoolu. W około trzystu meczach zdobył dla tej drużyny 158 goli. Dla reprezentacji Anglii zdobył 40 bramek w 89 występach. Ostatnio jednak Fabio Capello nie powołuje piłkarza do kadry, a przejście do MU mogłoby zwiększyć jego szanse na występ na Mistrzostwach Świata w 2010 roku.

Na St. James Park Owen trafił w sierpniu 2005 roku za rekordową dla klubu kwotę. Za 16 milionów funtów został kupiony z Realu Madryt, gdzie nie wiodło mu się najlepiej. W trakcie czterech sezonów w Newcastle zagrał tylko w 79 meczach, podczas których strzelił 30 bramek.

Czy Benzema także trafi do MU? - czytaj tutaj ?