F1: Czy Sebastien Vettel poradzi sobie z presją?

22 - letni kierowca Red Bulla Sebastian Vettel w tym sezonie jako jedyny podejmuje prawdziwą walkę z prowadzącymi w klasyfikacjach bolidami Brawn GP. Teraz przed młodym Niemcem prawdziwe wyzwanie - kolejny wyścig zostanie rozegrany na Nürburgringu, czyli na domowym torze kierowcy

Więcej o tym na F1.pl ?

Dzięki tegorocznym wynikom, Vettel jak nigdy wcześniej stał się obiektem porównań z Michaelem Schumacherem. Dodatkowo, po sukcesie w Silverstone, oczekiwania jego rodaków zapewne poszybowały mocno w górę.

Oznacza to, że na Nürburgringu Vettel stanie przed niezwykle trudnym egzaminem - musi bowiem stawić czoła rosnącej presji ze strony niemieckich kibiców i mediów.

Jeśli chodzi o Formułę 1, to Sebastiana czeka debiut pod zamkiem Nürburg, ponieważ ubiegłoroczny wyścig o Grand Prix Niemiec odbył się na Hockenheimringu. Zawodnik Czerwonego Byka po cichu liczy na to, że jego sprzymierzeńcem okażą się warunki atmosferyczne. - Mam wspaniałe wspomnienia z Nürburgringu - powiedział Vettel w wywiadzie dla Motorsport Aktuell. - Jeździłem tam w kartingu, a potem w Formule BMW, Formule 3 i World Series by Renault. To wyjątkowe miejsce - nawet w środku trzeba tam mieć ze sobą grubą kurtkę.

Wyścig o GP Niemiec 12 lipca.

Czy Sebastian Vettel to materiał na mistrza świata? Sprawdź się na torze F1 - zagraj >