Będzie rewanż "Diablo" - Fragomeni!

Być może jeszcze w tym roku dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBC Giacobbe Fragomenim i Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. Decyzję o obowiązkowym dla Fragomeniego rewanżu podjęły właśnie władze World Boxing Council.

- Zgodnie z wolą WBC Fragomeni ma teraz prawo do wolnej obrony tytułu z wybranym przez siebie zawodnikiem, ale w kolejnej walce musi zmierzyć się z Krzysztofem.- mówi Andrzej Wasilewski, promotor "Diablo"- Nie jest jednak wykluczone, że Włosi zrezygnują z wolnej obrony. Na chwilę obecna najbardziej realne jest, że do rewanżu Włodarczyka z Fragomenim dojdzie zimą.

Giacobbe Fragomeni i Krzysztof Włodarczyk po raz pierwszy skrzyżowali rękawice 16 maja w Rzymie. Wówczas po 12 zaciętych rundach sędziowie punktowi orzekli remis, dzięki któremu Włoch zachował tytuł czempiona. Na włoskim ringu nie obyło się bez kontrowersji- w dziewiątej rundzie Włodarczyk dwukrotnie posłał swojego rywala na matę, jednak za drugim razem arbiter pojedynku nie zdecydował się liczyć wyraźnie osłabionego Włocha.

Zarówno zachowanie sędziego ringowego jak i punktacja rozegranego w Wiecznym Mieście pojedynku były niedawno tematem dyskusji i analizy specjalnej komisji podczas zjazdu NABF- amerykańskiego "oddziału" World Boxing Council. Ostatecznie zadecydowano, że wskazane będzie zarządzenie starcia rewanżowego, przy okazji uznając majową potyczkę Włodarczyka z Fragomenim za jedną z najlepszych walk mistrzowskich w historii kategorii junior ciężkiej.

Więcej o boksie - czytaj w serwisie Bokser.org ?