Winokurow wraca do peletonu po dwuletniej dyskwalifikacji

Aleksander Winokurow zapowiedział, że pod koniec lipca wróci do ścigania po dwuletniej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu. Kolarz ma nadzieję wrócić do grupy Astana.

- Chciałbym ogłosić, że wrócę do zawodowego ścigania 24 lipca - powiedział Winokurow podczas zorganizowanej w Monaco konferencji prasowej. To właśnie w Monaco w niedzielę rozpocznie się Tour de France.

- Nie widzę dla siebie innego miejsca niż Astana. Zespół został założony w 2006 roku wraz z Kazachskim Związkiem Kolarskim. To nasze dziecko - mówił i dodał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której porozumienie nie zostanie osiągnięte.

Winokurow został zawieszony podczas Tour de France w 2007 roku. Próbka krwi podczas kontroli antydopingowej dała pozytywny rezultat. 35-letni kolarz zaprzeczył, że kiedykolwiek korzystał z niedozwolonych środków.

Kazach planuje wystartować w rozpoczynającej się 29 sierpnia Vuelta Espana i zamierz wziąć udział we wrześniowych mistrzostwach świata w szwajcarskim Mendrisio.

- Wracam na rok lub dwa. Chcę jeszcze raz pojechać w Tour de France i założyć żółtą koszulkę lidera. Zdaję sobie sprawę, żę wyścigu nie będę w stanie wygrać - powiedział Winokurow.

Sarkozy chce walczyć z dopingiem na Tour de France - czytaj tutaj ?