Heidfeld: Rozmawiam z kilkoma zespołami. Nie tylko z BMW

- Prowadzę rozmowy z kilkoma zespołami na temat sezonu 2010 - przyznał kierowca BMW Sauber Nick Heidfeld.

32-letni kierowca, który mimo 10 lat w Formule 1 nie wygrał jeszcze ani jednego wyścigu, przyznał ostatnio, że nie ma pewnego kontraktu z BMW Sauber na kolejny sezon. - Rozmawiam z różnymi zespołami, nie tylko z BMW - powiedział Heidfeld.

Z tego co mówi niemiecki kierowca można jednak wnioskować, że chciałby zostać w BMW. - Razem osiągnęliśmy wiele w porównaniu z innymi zespołami - powiedział.

Wcześniej pojawiły się w niemieckich mediach plotki, że BMW rozmawia już z następcą Heidfelda - jego rodakiem Nico Rosbergiem. O kierowcę Williamsa stara się także McLaren.

Heidfeld nie chce odchodzić z Formuły 1. - Wciąż chcę być mistrzem świata. Nawet jeśli miałoby się to stać, gdy będę miał 40 lat - mówił kierowca BMW Sauber.

- Jeśli spojrzymy wstecz, to kierowcy ścigają się w F1 do 38., 39. roku życia, więc mam jeszcze trochę czasu - uważa Heidfeld.

Alonso w Ferrari?

Według hiszpańskiego dziennika "As" Fernando Alonso będzie nowym kierowcą teamu Ferrari. Informację o tym włoski team ma ogłosić 11 września, przez wyścigiem na torze Monza. Nie wiadomo jeszcze którego z kierowców Ferrari - Felipe Massę czy Kimiego Raikkonena, miałby zastąpić dwukrotny mistrz świata. Więcej o Alonso w Ferrari czytaj tutaj ?

Szef Red Bulla zapewnia: Nie ma u nas team orders ?

Więcej o: