Gwiazdy do wzięcia za darmo. Owen, Nedved, Maniche...

1 lipca w Europie otworzyło się okienko transferowe, a wielu piłkarzom skończyły się umowy z klubami, w których grali w poprzednim sezonie.

Transferowe podsumowanie środy ?

11 i 12 lipca we francuskim Cannes zostanie rozegrany turniej dla piłkarzy bez kontraktu. Ale w tym momencie do wzięcia za darmo są piłkarze, którzy nie muszą się reklamować i już teraz niejedna drużyna walczy o to, by podpisać z nimi kontrakt.

W Anglii Michael Owen, któremu skończył się kontrakt z Newcastle United, szuka klubu, ale na razie nie ma ofert. Bardziej skomplikowana jest sytuacja Carlosa Teveza, który opuścił Manchester United i przeniesie się najprawdopodobniej do lokalnego rywala MU - City. Ale za niego trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić... konsorcjum MSI, które jest właścicielem karty zawodniczej piłkarza.

Doskonali piłkarze nie mają klubu we Włoszech. Bramkarz Francesco Toldo opuścił Inter i najprawdopodobniej zagra w Genui. Pavel Nedved miał zakończyć karierę, ale chciałyby go w składzie Inter, Lazio i kluby amerykańskie. Lazio jest też zainteresowane pozyskanie Nicoli Ventoli, który właśnie przestał być napastnikiem Torino.

W Hiszpanii bez kontraktu jest Maniche, ale reprezentant Portugalii może mieć problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy, bo został dyscyplinarnie wyrzucony z Atletico Madryt. Podobnie postąpiono z prawym obrońcą Georgiosem Seitaridisem, ale on prawdopodobnie trafi do Fiorentiny. Znane nazwiska odchodzą z Olympique Marsylia -Boudewijn Zenden, Sylvain Wiltord, ale też 24-letni pomocnik Modeste Mbami.

Najlepsi piłkarze bez kontraktów:

Piłka nożna największą pralnią pieniędzy ?

Więcej o: