Thiago Motta przeszedł do Interu Mediolan

Brazylijski pomocnik Thiago Motta podpisał czteroletni kontrakt z Interem Mediolan. Do mistrzów Włoch przechodzi z Genuy. W drugę stronę, oprócz pieniędzy, podąży trzech młodych zawodników

Lyon jednak nie sprzedał Benzemy? 

26-latek, który w Barcelonie i Atletico Madryt nieustannie borykał się z bardzo groźnymi kontuzjami, odzyskał formę w Genui, której pomógł w zajęciu piątego miejsca w Serie A.

Jako część tego transferu do Genui przenosi się aż trzech młodych zawodników: Francesco Bolzoni, Leonardo Bonucci i Riccardo Meggiorini. Inter nie podał szczegółów finansowych.

Te ruchy to część większej umowy transferowej, jaka zawierana jest w ostatnich dniach przez trzy kluby: Inter, Genuę i Atalantę. We wtorek z Genui do Interu przeniósł się już Diego Milito.

Napastnik reprezentacji Włoch U-21, o którym w swoim czasie mówiło się nawet jako o przyszłym reprezentancie Polski, Robert Acquafresca, przebywający w ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w Cagliari, przeniósł się do Genui jako część wynagrodzenia transferowego za Milito. Z Genui został jednak natychmiast odesłany do Atalanty. Dlaczego? Genua jest także w trakcie sprowadzania napastnika Atalanty Sergio Floccariego. Oraz snajpera Interu, Argentyńczyka Hernana Crespo. W transferach między trzema klubami weźmie zatem udział łącznie aż pięciu zawodników. Trener Interu Jose Mourinho ma poza tym nadzieję na zatrzymanie Zlatana Ibrahimovica i Maicona, a także sprowadzenie z Chelsea Ricardo Carvalho i Deco, których miał okazję trenować i jest wielkim zwolennikiem ich talentów. Wiadomo, że Deco bardzo chce odejść z Chelsea i najchętniej znów zagrałby pod wodzą swojego ulubionego szkoleniowca. Podobnie może być z Carvalho. Blisko Interu jest też mierzący 192 cm napastnik Twente Enschede Marko Arnautovic. Dla tych zawodników jakoś musi się znaleźć miejsce w składzie, więc Mourinho pozbywa się Julio Cruza, którym zainteresowana jest Fiorentina. Media podają też, że Patrick Vieira ma ochotę na powrót do Francji.

Futbol to raj dla przestępców ?

Więcej o: