Crystal Palace jest zainteresowany Saganowskim

Klub z południowego Londynu jest wg ?Guardiana? zainteresowany pozyskaniem Marka Saganowskiego. - To możliwe, ale jeśli Crystal Palace będzie musiał cokolwiek za niego zapłacić, to wydaje mi się to mało prawdopodobne - twierdzi angielski dziennikarz.

Polski napastnik w tym okienku transferowym zmieni klub, bo jego dotychczasowy klub Southamton spadł do League One, czyli angielskiej trzeciej ligi. To powoduje, że "Święci" pozbywają się zawodników. "David McGoldrick został sprzedany za milion funtów do Nottingham Forest za ok. 1 mln euro. Andrew Surman przechodzi do Wolverhampton, bramkarzowi Kelvinowi Davisowi kończy się kontrakt i odejdzie do West Ham. Z kolei Bradleyem Wright-Phillipsem i Markiem Saganowskim zainteresowane jest Crystal Palace" - informuje gazeta na stronie guardian.co.uk.

Marek Saganowski był ostatnio przymierzany do Legii Warszawa, która potrzebowała napastnika wobec kontuzji Takesure Chinyamy. W poniedziałek warszawski klub kupił Marcina Mieciela.

- Rzeczywiście Crystal Palace potrzebuje napastnika. Słyszałem pogłoski o Marku Saganowskim, ale wydaje mi się to mało prwdopodobne - twierdzi Graham Moody z lokalnej wersji Guardiana "Croydon Guardian".

Saganowski, choć otwarcie przyznaje, że odejdzie z klubu, wciąż jest związany kontraktem z Southampton i ponoć nowy klub będzie musiał zapłacić za niego ok. 100-200 tys. euro. - Crystal Palace szuka piłkarzy bez kontraktu. Jeśli za Polaka trzeba będzie zapłacić, to nie sądzę, żeby Crystal Palace się zdecydowało - twierdzi dziennikarz. Jesień spędził na wypożyczeniu w duńskim Aalborgu, z którym grał w Lidze Mistrzów, wiosną wrócił do Southampton.

Jerzy Dudek: Chcę zagrać na Euro 2012 - czytaj tutaj ?

Więcej o: