Jerzy Dudek: Chcę zagrać na Euro 2012

PRZEGLĄD PRASY. - - Nigdy nie można mówić nigdy, a występ przed polskimi fanami na tej imprezie jest moim marzeniem - mówi w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? bramkarz Realu Madryt Jerzy Dudek.

Dudek mówi, że nie rezygnuje z walki o miejsce w składzie na Euro 2012, choć do imprezy pozostało jeszcze sporo czasu. - Trzy lata to fajna perspektywa dla 25-letniego zawodnika. W moim przypadku ten czas płynie szybciej, jednak wszystko jest możliwe. W piłce decyduje przygotowanie mentalne, a ja mam takie - powiedział Dudek, który zdaje sobie sprawę, że by mieć jakiekolwiek szanse na miejsce w kadrze na Euro musi grać częściej.

Dudek jest zdecydowany na przedłużenie kontraktu z Realem Madryt. Zapowiada, że nową, roczną umowę podpisze na pierwszym treningu "Królewskich" 10 lipca. Mówi, że duży wpływ na decyzję miały względy rodzinne.

Dudek mówi, że godzi się na rolę rezerwowego, choć liczy, że u nowego trenera Realu Manuela Pellegriniego będzie grał więcej niż u Juande Ramosa. - Dochodzą do mnie głosy, że Iker nie będzie wszystkiego grał. Pozostaje mi mocno pracować i czekać na szansę.

Saganowski: Jestem do wzięcia, ale nie za darmo - czytaj tutaj ?

Więcej o: