To powinna być cywilna śmierć Samuela Eto'o

Samuel Eto'o żąda od Barcelony 15 mln euro "transferowego bonusu" za jego przejście do Manchesteru City. - To się w pale nie mieści! - jak mawiają policjanci z prewencji. Czy ktoś słyszał, żeby piłkarz żądał od klubu pieniędzy (pieniędzy? milionów!) za zgodę na odejście do innego klubu? Kto wie, czy inne kluby w geście solidarności nie powinny zrezygnować z zatrudnienia Kameruńczyka. Albo się z tego wycofa albo będzie to jego cywilna śmierć - komentuje sytuację dziennikarz Sport.pl Michał Pol.

Eto'o żąda od Barcelony "transferowego bonusu"

Samuel Eto'o żąda 15 mln euro "transferowego bonusu" w przypadku zaakceptowanie jego oferty z Manchesteru City. Pieniądze zapłacić miałby obecny klub piłkarza FC Barcelona. Kontrakt Kameruńczyka wygasa za rok, wtedy będzie mógł opuścić klub za darmo.

- Szczyt pazerności! Kameruńczyk ucieka się do szantażu, bo wie, że jego kontrakt wygasa za rok i wtedy będzie mógł opuścić klub za darmo. Barca nie dostanie nic, więc może lepiej dać Eto'o te 15 mln, zarabiając mimo wszystko na jego transferze drugie tyle - komentuje sprawę Michał Pol.

Co zdaniem w takiej sytuacji powinna zrobić Barcelona?

- Jasne dla mnie jest, że tak stawiający sprawę Eto'o nie jest godzien, żeby jeszcze kiedykolwiek założyć koszulkę klubu, który przecież jest czymś więcej niż klub . Jeśli nie odejdzie z drużyny, sprzedany na normalnych warunkach, ale zostanie wyczekiwać końca kontraktu, powinien spędzić ten sezon w rezerwach. Stać Barcę na taki gest. Bo musi ona postąpić w myśl zasady większości rządów, że z terrorystami się nie negocjuje - uważa Pol.

Dziennikarz Sport.pl twierdzi również, że teraz inne kluby w poczuciu solidarności z Barceloną powinny odwrócić się od transferu Eto'o.

- Kto wie, czy inne kluby (City, Chelsea czy kto tam jeszcze nim się interesuje) w geście solidarności nie powinny zrezygnować z zatrudnienia Kameruńczyka. Chyba, że wycofa się ze wszystkie, obróci wszystko w żart, zwali na niedoinformowane media... wybór wykrętów jest szeroki. Inaczej to będzie śmierć cywilna tego zawodnika - kończy Pol.

Michał Pol: Eto'o gangsterskie metody ?