Galliani: Dzeko chce grać w Milanie

Wiceprezydent AC Milan Adriano Galliani twierdzi, że zdobywca 26 bramek dla Wolfsburga w jego pierwszym mistrzowskim sezonie, Edin Dzeko, chce grać dla włoskiego klubu

Dzeko nie dla Milanu, Pato zostaje? 

Więcej goli od 23-letniego Bośniaka strzelił tylko Grafite (28). Milan interesuje się napastnikiem Wolfsburga od jakiegoś czasu, ale kluby nie mogą dojść do porozumienia w kwestii ceny. Mistrzowie Niemiec w ogóle dość niechętnie myślą, o rozstawaniu się z nim.

- Napastnik wyraził się jasno. Chce przyjść do Milanu i Wolfsburg dobrze o tym wie. Tak jak o tym, że Milan jest nim poważnie zainteresowany - powiedział Galliani. - Edin ma kontrakt do 2011 r. i to od Wolfsburga zależy czy go sprzeda. Klub nieprzerwanie mówi, że tego nie zrobi, ale spróbuję jeszcze na kilka sposobów. Na rynku transferowym kluczowa jest cierpliwość - mówi.

Milan był też łączony z transferem Emmanuela Adebayora z Arsenalu, ale reprezentant Togo wymagałby wyższej pensji i jego transfer były droższy.

- Od dzisiaj, czekam przez 48 godzin. Dopiero od czwartku będziemy szukać nowych możliwości - zdecydował Galliani. - Wiemy, że negocjacje w sprawie piłkarza, który chce odejść, są trudne. Tu nawet nie chodzi o kwotę. W tej chwili najważniejsze jest, że Wolfsburg po prostu odmawia sprzedaży.

Motta apeluje do Ibrahimovica i Maicona ?

Więcej o: