"Dziwki 5 Egipt 0" - cytaty Pucharu Konfederacji

"Dziwki 5 Egipt 0", "FIFA jest przywiązana do Afryki", "Vuvuzele powinny być zakazane" - przedstawiamy najważniejsze i najciekawsze cytaty Pucharu Konfederacji, turnieju zakończonego w niedzielę zwycięstwem Brazylii z USA 3:2

Czytaj relację z finału ?

- FIFA jest przywiązana do Afryki - zapewnił Sepp Blatter prawie 50 tys. kibiców na Ellis Park przed meczem otwarcia pomiędzy RPA i Irakiem.

- To doprawdy wielki dzień dla Afryki, dla RPA - potwierdził na ceremonii otwarcia prezydent RPA, Jacob Zuma.

- Z całą pewnością byłem dziś szczęśliwy, że Giuseppe to Włoch, a nie Amerykanin - zdradził trener reprezentacji Marcelo Lippi, po tym jak Rossi strzelił w meczu wygranym przez Włochów 3:1 meczu z USA.

- Dziwki 5 Egipt 0 - krzyczał nagłówek lokalnej gazety po informacji o kradzieżach dokonanych w hotelowych pokojach egipskich piłkarzy przez prostytutki.

- Połóżmy kres tej teorii, że jesteśmy za starzy, bo mam już tego dość - blisko 36-letni kapitan reprezentacji Włoch Fabio Cannavaro na temat głosów, że piłkarze tej ekipy powinni powoli kończyć kariery.

- Uważam, że powinny być zakazane - Xabi Alonso o hałaśliwych plastikowych trąbkach, vuvuzelach.

- To historyczna chwila, Nelson Mandela to międzynarodowy symbol. Wszyscy mieliśmy dreszcze, gdy go spotkaliśmy - trener RPA Joej Santana, opowiadając o spotkaniu z Mandelą przed półfinałową porażką z Brazylią.

- Lekkie poniżenie - hiszpański dziennik "Marca" o półfinałowej porażce z USA, która zakończyła rekordową serię 35 meczów bez porażki.

- Puchar Konfederacji osiągnął to, czego nie osiągnąłby żaden sportowy kodeks. To największy wyczyn tego turnieju - prezes lokalnego komitetu organizacyjnego Irvin Khoza o tym, jak rozgrywki przyciągnęły na trybuny masy białych kibiców. Wcześniej na mecze przychodzili głównie czarnoskórzy fani.

- Dla każdego piłkarza bycie trzy minuty od jego pierwszego wielkiego finału i odebranie mu tej możliwości, byłoby jak wyrwanie serca. Ale to w takich chwilach piłkarze dorastają. Trzeba stać prosto, gdy jest się rozczarowanym. To właśnie oznacza być mężczyzną - trener USA Bob Bradley o czerwonej kartce swojego syna i zawodnika Borussi Moenchengladbach, Michaela Bradleya, która pozbawiła go możliwości zagrania w finale.

Bramki z Brazylia - USA zobaczysz na Zczuba.tv ?

Więcej o: