Lech Poznań potwierdza: Rafał Murawski w Rubinie Kazań

Przedstawiciele władz Lecha Poznań potwierdzili w rozmowie ze Sport.pl transfer kapitana drużyny Rafała Murawskiego do mistrza Rosji Rubinu Kazań. Lech zarobił na tym transferze 2,5 mln euro.

Szefowie Lecha prowadzili w ten weekend rozmowy z Rosjanami podczas zgrupowania Rubinu w Austrii. - Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Pozostało jeszcze do załatwienia trochę dokumentów, ale to już formalność - usłyszeliśmy w poznańskim klubie.

Transfer Murawskiego jest dużym zaskoczeniem - w ostatnich tygodniach mówiło się o odejściu z klubu przede wszystkim napastników Rengifo i Roberta Lewandowskiego oraz pomocnika Semira Stilicia. Szefowie klubu zapowiadali raczej wzmocnienia, a nie sprzedaż czołowych piłkarzy.

Według naszych informacji Murawski to jedyny zawodnik, który odejdzie tego lata z Lecha. A za ok. 12 mln zł z jego transferu klub może poczynić poważne zakupy na rynku polskim i zagranicą.

Rubin Kazań jest aktualnym mistrzem Rosji. W wyścigu po tytuł wyprzedził m.in. Zenit St. Petersburg i CSKA Moskwa. Rubin zagra w rundzie grupowej Ligi Mistrzów bez kwalifikacji.

Murawski w Lechu występował od 2006 roku. W tym czasie rozegrał 70 spotkań, w których zdobył 10 bramek. Kapitan Lecha grał również w reprezentacji Polski. W dotychczasowych 19 występach zdobył jedną bramkę.

W Rubinie będzie występował z takimi zawodnikami jak. m.in. Serhij Rebrow, Cesar Navas, MacBeth Sibaya czy Siergiej Siemak.