Pele: Ronaldo przypomina mi George'a Besta

- Jeśli ktoś przypomina mi George'a Besta z jego najlepszych lat, to jest to Cristiano Ronaldo - powiedział Pele, legenda brazylijskiej piłko nożnej.

Pele - legenda brazylijskiej piłki, przez wielu uznany za najwybitniejszego piłkarz w historii - porównał Crisiano Ronaldo to George'a Besta.

- Cristiano przypomina mi piłkarza, o którym sądzę, że był wybitny. Chodzi o George'a Besta, kiedy był w szczytowej formie. To moje najbliższe skojarzenie z Bestem, jeśli ktoś gra podobnie jak on, to jest to właśnie Ronaldo. Sposób w jaki biega z piłką na pełnej szybkości, lewe skrzydło, prawe, jego umiejętności...Uwielbiam oglądać Ronaldo, to wielka indywidualność w piłkarskim świecie, jest niesamowicie utalentowany - powiedział Pele.

George Best przez wiele lat występował w Manchesterze United. W tym czasie w 361 spotkania zdobył 137 bramek na stałe zapisują się w kronikach angielskiego klubu. Piłkarz miał jednak wielkie problemy z alkoholem co doprowadziło do pogorszenia stanu jego zdrowia, a w końcu do śmierci. Wszystko o transferach przeczytaj w serwisie Sport.pl ?