W poniedziałek Manchester United otworzy kasę

Pieniądze za Cristiano Ronaldo są już w Manchesterze. Zdaniem brytyjskiej prasy w poniedziałek klub zacznie z nich korzystać i wyda całkiem sporo, bo ok. 60 mln. Za tę sumę do ?Czerwonych Diabłów? mają trafić Sergio Aguero i Luis Antonio Valencia

93 miliony euro to suma, która działa na wyobraźnię. Brytyjskie gazety zapewniają, że w poniedziałek rano Alex Ferguson złapie za słuchawkę telefonu i zacznie wydawać dyspozycje.

Zdaniem "Daily Mail" Manchester w pierwszej kolejności będzie starał się sfinalizować transfer Luisa Antonio Valencii z Wigan. Ekwadorczyk ma kosztować 14 mln funtów i zapełnić lukę po Cristiano Ronaldo.

Ale prawdziwie spektakularny transfer to sprowadzenie gwiazdy Atletico Madryt - Sergio Aguero. Młody Argentyńczyk ma kosztować bowiem 45 mln funtów. W składzie Manchesteru zajmie miejsce Carlosa Teveza, który zdecydował, że odchodzi z drużyny mistrza Anglii.

Sprzeczne informacje dotyczące tego transferu dochodzą z włoskiego portalu sportowego Calciomercato.it, którego dziennikarze rozmawiali z agentem piłkarza Atletico.

- Sergio chce zostać w Atletico Madryt. Nie dostaliśmy jeszcze żadnych ofert, nie wiem też, czy szefowie klubu z kimś rozmawiali - powiedział Jose Segui.

Benzema i Douglas

Z kolei "The Times" informuje, że Manchester złożył już Lyonowi ofertę za Karima Benzemę. Francuz miałby kosztować 25,5 mln funtów. Tyle tylko, że Lyon chce więcej, a do walki o napastnika włączyły się również inne wielkie zespoły m.in. Real Madryt.

Gazeta donosi, że angielski klub rozpoczął starania o ofensywnego pomocnika brazylijskiego Gremio - Douglasa. 18-latek z klubu jednak za darmo nie odejdzie. W jego trwającej jeszcze cztery lata umowie jest klauzula, według której suma odstępnego to 21 mln funtów. Poza tym zarząd klubu uważa, że nie na taki transfer jeszcze za wcześnie

Więcej o transferach w serwisie Sport.pl ?