Laurent Koscielny to nowy Obraniak?

PRZEGLĄD PRASY: Laurent Koscielny - oto kolejny francuski talent o polskich korzeniach, który nie wyklucza gry w reprezentacji Polski. O 24-latka biło się osiem klubów Ligue 1, w tym PSG i Olympique Marsylia - zachwala "Super Express"

Polonia chce sprzedać Ivanovskiego. Dopłaci? 

Obrońca wybrał ostatecznie Lorient, mimo że interesowały się nim kluby większe i został wybrany do jedenastki sezonu drugiej ligi.

- Lorient to dobrze poukładany klub, gdzie nie ma medialnego szumu. Chcę robić karierę krok po kroku. Umowę z Lorient podpisałem na 4 lata, ale przecież mogę odejść wcześniej - tłumaczy.

Jego były klub, Tours FC, wzbogacił się na transferze o 1,6 mln euro.

Dziennikarze we Francji przepowiadają mu karierę w tamtejszej reprezentacji, ale Koscielny nie wyklucza gry dla Polski.

- Słyszałem o przypadku Ludovica Obraniaka, który też postawił na Polskę - mówi. - Francja jest wielkim piłkarskim krajem i konkurencja jest tu ogromna. Dlatego absolutnie nie chcę sobie zamykać żadnych drzwi, więc jeśli ktoś mnie zapyta, czy Polska mnie interesuje, to mówię "tak"!

Reprezentacji Polski z pewnością przydałby się dobrze zorientowany również w ofensywie - dla Tours zdobył pięć bramek w 34 występach - obrońca. Do tego Koscielny wydaje się być poukładanym zawodnikiem, a jego plany dotyczące kariery są bardzo rozsądne. Być może sukces Obraniaka skłoni Koscielnego do pójście w jego ślady.

Lewandowski najlepszy dla Milanu? 

Więcej o: