Drugi dzień mistrzostw Europy w kajakarstwie

W drugim dniu mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech odbyły się wyścigi na nieolimpijskim dystansie 200 m, w których wziął udział Paweł Skowroński z Dojlid Białystok

Mistrzostwa Starego Kontynentu w Brandenburgu to jedna z dwóch najważniejszych imprez w tym roku dla kajakarzy. W zawodach tych startują Marek Twardowski ze Sparty Augustów i kanadyjkarz Paweł Skowroński z Dojlid Białystok. W połowie sierpnia będą rozgrywane mistrzostwa świata. Być może w tej imprezie wezmą udział inni etatowi reprezentanci ze Sparty Adam Wysocki i Edyta Dzieniszewska, którzy podczas pierwszych eliminacji nie zakwalifikowali się do kadry.

Wczoraj w Brandenburgu zawodnicy rywalizowali na nieolimpijskim dystansie 200 m. W nowej konkurencji, wyścigu sztafet 4x200 m, wzięła udział reprezentacja Polski w składzie: Paweł Baraszkiewicz, Kamil Mendelka, Roman Rynkiewicz i Skowroński. W swoim wyścigu eliminacyjnym Polacy zajęli trzecie miejsce wśród trzech startujących drużyn. Wyścig był bardzo wyrównany, gdyż o kolejności decydowały tysięczne części sekundy. Mimo ostatniego miejsca Polacy z dobrym czasem, jaki uzyskali, zakwalifikowali się do półfinału z udziałem czterech reprezentacji. Niestety w półfinale także zajęli ostatnie miejsce i zostali wyeliminowani. W konkurencji tej wygrała Rosja.

Na 200 m nie startował Twardowski. Wcześniej augustowianin w eliminacyjnym wyścigu w swojej koronnej konkurencji, w jedynce na 500 m, zajął pierwsze miejsce. W niedzielę weźmie udział w półfinale i ewentualnie w finale.

Z kolei Skowroński wraz z Rynkiewiczem z AZS-u Gorzów Wielkopolski w czwartek wygrał wyścig eliminacyjny w kanadyjkach na 500 m. Wygrana ta zapewniła Polakom udział w niedzielnym finale.