Navratilova: Zróbmy coś z tymi ryczącymi tenisistkami

Podczas French Open Agnieszka Radwańska skarżyła się na rywalki, które głośno krzycząc dekoncentrowały ją na korcie. Podczas Wimbledonu problem wrócił, a jęczące tenisistki irytują coraz więcej osób. - Zróbmy coś z tymi ryczącymi tenisistkami. Powinny tracić punkty - nawołuje Martina Navratilova.

Która z tenisistek krzyczy głośniej? - Wideo na Zczuba.pl ?

Przez lata głośne postękiwanie było znakiem firmowym Moniki Seles. Amerykanka szybko znalazła naśladowniczki. Podczas gry głośno stękają Maria Szarapowa, Serena Williams i wschodząca gwiazdka - 16-letnia Portugalka Michelle Larcher de Brito, która podczas French Open piszczała tak głośno, że jej rywalka poskarżyła się sędziemu . - Naprawdę krzyczała głośno. Może chciała w ten sposób wywrzeć na mnie wrażenie, ale naprawdę zdenerwowała mnie, bo to było bardzo nieprzyjemne - mówiła wtedy Francuzka Aravane Rezai.

Piski na korcie irytowały też Agnieszkę Radwańską. - Nie ukrywam, że mnie to denerwuje, tym bardziej, że na treningach wcale tak nie jęczą! Korty treningowe są obok siebie i jakoś de Brito umie wtedy uderzać bez takich wrzasków i ryków - komentowała Radwańska . - Dziewczyny wyją, żeby przestraszyć rywalkę. Te zachowania zostały przejęte ze sztuk walki - dodał trener najlepszej polskiej tenisitki .

Co łączy stękające tenisistki? De Brito, Szarapowa i Serena Williams wychowały się w akademii Bollettieriego (siedziba w Nowym Jorku, akademia tenisa Nicka Bollettieriego, u którego uczył się grać m.in. Andre Agassi i Jim Courier - przyp. red.) i to właśnie trener z Florydy znalazł się na celowniku. Czy nauczył krzyczeć swoje tenisistki, by straszyły rywalki? - Nic podobnego, to naturalne przy wzmożonym wysiłku - broni się Amerykanin i zgadza się, że przesadne ryki mogą być karane. - Ale niech decyduje o tym sędzia - mówi Bollettieri.

Szarapowa głośniejsza od piły łańcuchowej? 

Karanie stękających zawodniczek ma coraz więcej zwolenników. Radwańska wysunęła taką propozycję już podczas turnieju na kortach Rolanda Garrosa. - Myślę, że za takie wrzaski jak de Brito, powinny być kary finansowe, bo to już jest przesada - odważnie mówiła Radwańska. - Co gorsza, ona chyba krzyczy coraz głośniej. Grałam z nią w 2008 r. i wyła wtedy trochę ciszej.

Na Wimbledonie jeszcze ostrzej wypowiedziała się Czeszka Martina Navratilova. - Zróbmy coś z tymi ryczącymi tenisistkami. Powinny tracić punkty - wezwała.

Jęczące tenisitki wciąż atakują - Zczuba.tv ?

Najnowsze wieści z Wimbledonu - na blogu Jakuba Ciastonia ?