Nieszczęśliwy Deco chce odejść z Chelsea

Deco stwierdził, że jest w Chelsea nieszczęśliwy i chce odejść z klubu. Najlepiej do Interu Mediolan

Mellberg z Juventusu do Olympiakosu ?

Portugalski playmaker z Barcelony do Chelsea przeniósł się po Euro 2008. Gdy Luiza Felipe Scolariego zastąpił Guus Hiddink, popadł jednak w niełaskę, a zdecydowanymi liderami linii pomocy zostali Frank Lampard i Michael Ballack.

Deco łączyło się wtedy również z transferem do Interu Mediolan, prowadzonego przez Jose Mourinho. Portugalczyk był już trenerem Deco - razem wygrali z FC Porto Puchar UEFA w 2003 r. i Ligę Mistrzów rok później.

- Nie jestem szczęśliwy w Chelsea. Wiem, że mam kontrakt, ale chcę odejść. Chciałbym mieć taką szansę - mówi. - Pracowałem ze Scolarim i Rijkaardem, ale najlepszy okres mojej kariery spędziłem z Mourinho - zaznacza. - To było doskonałe dwa i pół roku. Wygraliśmy wtedy wszystko, co tylko mogliśmy. Przeszliśmy do historii, bo razem z krajowym mistrzostwem zwyciężyliśmy wtedy w Lidze Mistrzów i Pucharze UEFA.

W tym sezonie Inter wygrał ligę włoską, ale władze klubu są niezadowolone, że odpadł z szybko z Ligi Mistrzów. Wyeliminował go Manchester United w 1/8 finału.

- Już w tym sezonie Inter był silną drużyną, nie potrzebują tam wielu zawodników - skomentował Deco. - Przy trzech albo czterech nowych twarzach znów będzie najsilniejszy, zachowa tytuł i być może zawojuje Ligę Mistrzów - uważa pomocnik. I zapewne myśli o sobie.

Celtic pozbędzie się w końcu Boruca? 

Więcej o: