Niespodziewany sukces tenisistki z Iławy

Bardzo dobrze spisała się Hanna Karczewska z TTZ Iława podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego PZT Kadetek

Nasza 14-letnia młodziczka, która w krajowym rankingu zajmuje obecnie trzecią pozycję, tym razem rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi (kadetkami). Mimo to iławianka do turnieju podeszła bez respektu dla przeciwniczek, wygrywając mecz za meczem. Problemów nie miała także w półfinale, gdzie stanęła naprzeciw Karoliny Świderskiej (Arka Gdynia) - pokonując wyżej notowaną rywalkę 6:4, 4:6, 6:3. W ten sposób Karczewska dotarła do ścisłego finału, gdzie czekała na nią Magdalena Stencel (SKT Sopot). Tenisistka z Iławy nie zamierzała jednak na tym poprzestać, pewnie wygrała w dwóch setach 7:5 i 6:3, zostając sensacyjną zwyciężczynią prestiżowego turnieju.

Należy podkreślić, że Hanna Karczewska zajęła także drugie miejsce w deblu, występując w parze z Martyną Kowalik (KT Promień Opalenica). Nie była to jedyna reprezentantka Warmii i Mazur - do półfinału singla dotarł Michał Pietrzak (UKS Absolwent Olsztyn), a od dalszej gry powstrzymała go dopiero kontuzja. Z kolei jego klubowy kolega Wojciech Jacyszyn zmagania zakończył na ćwierćfinale, podobnie zresztą jak Sylwia Kocięcka (także Budowlani).

Przed nimi teraz poważniejsze zadanie, wszyscy bowiem będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w lipcu odbędzie się w Krakowie.

Zawodnicy Budowlanych Olsztyn do udanych mogą zaliczyć także start w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Podopieczni trenera Alberta Riabczenki pokonali w wyjazdowym meczu swoich rówieśników z KT Centrum Bydgoszcz - 5:1, dzięki czemu awansowali do finału konferencji północnej. Na tym etapie zmierzą się z aktualnymi mistrzami Polski, czyli drużyną SKT Sopot. Stawka tego pojedynku będzie wielka - awans do finału krajowego.

Copyright © Agora SA