Radomscy szczypiorniści poznali ligowy terminarz

PIŁKA RĘCZNA. Między innymi ze Stalą Mielec i Miedzią Legnica zagrają o punkty w pierwszej lidze zawodnicy AZS-u Politechniki Radomskiej. Radomianie poznali bowiem terminarz na sezon 2009/2010

Tak samo jak przed rokiem radomscy piłkarze ręczni trafili do grupy B pierwszej ligi, w której obok radomian zagra jeszcze jedenaście zespołów. Patrząc na zestawienie drużyn, rozgrywki zapowiadają się niezwykle interesująco. Gwarantem wysokiego poziomu sportowego może być chociażby obecność w tej grupie zespołów, które jeszcze w poprzednich rozgrywkach rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Zmagania na zapleczu ekstraklasy rozpoczną się 19 września. Już na inaugurację ekipę radomskiej Politechniki czeka nie lada wyzwanie. Wówczas podopieczni trenera Romana Trzmiela podejmą we własnej hali wicemistrzów I ligi - drużynę ASPR-u Zawadzkie. W porównaniu z minionym sezonem nastąpi kilka istotnych zmian. Przede wszystkim chodzi o skład zespołów walczących w tej grupie. Na finiszu okazało się, że grono pierwszoligowców opuściły Unia Tarnów oraz Żagiew Dzierżoniów. Z kolei ligowy byt zachowała drużyna AZS-u AWF Biała Podlaska, wychodząc zwycięsko z barażowego dwumeczu z Arotem Astromal Leszno. Do ekstraklasy awans uzyskał natomiast zabrzański POWEN, który niemal do samego końca ścigał się o promocję z ASPR-em Zawadzkie. Drugi zespół ubiegłych rozgrywek miał jeszcze szansę na awans, jednak nie sprostał w barażach ekipie Śląska Wrocław i w kolejnej edycji rozgrywek ponownie wystąpi w niższej klasie. W nowych rozgrywkach ciekawie zwłaszcza zapowiadają się pojedynki ze "spadkowiczami" z ekstraklasy. Kibice w Radomiu już zacierają ręce na myśl o pojedynkach Politechniki z Miedzią Legnica i Stalą Mielec. Warto poinformować, że jedynym beniaminkiem będzie BKS Bochnia, z którym radomianie zmierzą się na własnym terenie 3 października. Rozgrywki tego szczebla potrwają od września 2009, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w maju przyszłego roku.

Warto wiedzieć:

Terminarz I rundy sezonu 2009/2010. Mecze AZS Politechniki Radomskiej

AZS Politechnika - ASPR Zawadzkie (19.09.), MTS Chrzanów - Politechnika (26.09.), Politechnika - BKS Bochnia (3.10.), Olimpia Piekary Śl. - Politechnika (10.10.), Politechnika - AZS AWF Biała Podlaska (17.10.), Miedź Legnica - Politechnika (24.10.), Politechnika - Stal Mielec (7.11.), Wisła Sandomierz - Politechnika (14.11.), Politechnika - CHKS Łódź (21.11.), Politechnika - Gwardia Opole (5.12.), KSSPR Końskie - Politechnika (12.12.).