Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

VIII Międzynarodowy Turniej juniorów młodszych (rocznik 1993) z okazji Dni Morza: 1. miejsce Lech Poznań, 2. Pogoń Szczecin, 3. Stal Szczecin. Najlepszy bramkarz turnieju - Cezary Szybka, najlepszy zawodnik - Patryk Osmaczko (obaj Pogoń), król strzelców Bartosz Machaj (Lech, 9 goli).

Bałtyk Gdynia zremisował z SMS Łódź 0:0 w pierwszym meczu 1/8 finału MP juniorów młodszych. Rewanż za tydzień w Łodzi.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Łukasz Grabowski i Stefan Wyszyński reprezentowali Gminę Rewal w kolejnej eliminacji MP w Łodzi. Duet odpadł już w eliminacjach, więc przeniósł się do Dąbrowy Górniczej i tam zagrał w turnieju "Noc Siatkojańska". Występ zakończył się pełnym sukcesem, bo Grabowski i Wyszyński wygrali wieczorno-nocne zawody.

MP lekarzy rozegrano w Niechorzu. W zawodach wzięli też udział goście z Niemiec i Szwecji. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: para mieszana Anna i Jacek Lubikowscy (Polanica Zdrój), w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat Andrzej Redlicki i Marek Druch (Łódź), wśród pań Anna Retyn i Magdalena Samisz (Lublin), w kategorii open Wojciech Husak i Andrzej Mroczka (Katowice).

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Ewa Nurska wśród seniorek, a Paulina Gąsiorowska (obie UKS Błękitna Szczecin) wśród juniorek były najlepsze w wielobojach podczas 3. międzynarodowego turnieju Błękitna Cup. W rywalizacji juniorek młodszych i młodziczek pierwsze miejsca zajęły gimnastyczki z Doniecka i Charkowa. W sumie wystartowało 65 zawodniczek z Polski, Ukrainy, Rosji i Szwecji. Finał ćwiczeń ze wstążką wśród seniorek wygrała Katarzyna Żołnowska (Hermes Gryfino).

LEKKOATLETYKA

Młodzieżowe MP w biegu na 10 km odbyły się w Postominie (powiat sławieński). Wygrali: Aleksandra Centkowska (Włocławek) i Kamil Kędzierski (Wrocław).