Włoskie media naciskają na Lippiego

Po wczorajszej porażce Włoch z Brazylią w Pucharze Konfederacji aż 0:3, media na Półwyspie Apenińskim nalegają, aby trener kadry Marcelo Lippi przestał stawiać wyłącznie na zawodnikach ze składu, który w 2006 zdobył mistrzostwo świata. Po tej przegranej Italia pożegnała się już z turniejem.

Wcześniej reprezentacja Włoch przegrała 0:1 z Egiptem, co zdarzyło się pierwszy raz w historii spotkań tych drużyn. W obu meczach wystąpiło ośmiu piłkarzy z mistrzowskiego składu. Drużynie brakowało pomysłów na grę, a w defensywie można było zauważyć wiele błędów.

"Jest nadzieja, że ta lekcja pomoże Lippiemu wrócić za rok do RPA z innym zespołem" - napisała "La Gazzetta dello Sport" w artykule zatytułowanym "Znokautowani". "Jest jeszcze czas, by przebudować ten skład, tak aby był zdolny obronić tytuł w przyszłym roku. Konieczne jest przyspieszenie z wprowadzaniem młodych piłkarzy, ale nie wszyscy zdobywcy Pucharu Świata powinni iść już na emeryturę" - pisze gazeta.

Mimo iż bramkarz Italii - Gianluigi Buffon stwierdził, iż nie widzi wielu młodych graczy mogących zastąpić "starą gwardię", to "Corriere della Sera" pisze - "Świetnym rozwiązaniem byłoby powołanie graczy młodych i starych. Bardzo ważne jest to, że ci drudzy nie są jeszcze oceniani przez pryzmat uprzedzeń."

Więcej o porażce Włochów - czytaj tutaj ?