SPORT W SKRÓCIE

SIATKÓWKA. Radomianie na Uniwersjadę

Kadra B polskich siatkarzy rozegrała w Ostrołęce towarzyski trójmecz z reprezentacją Maroka. Podopieczni trenera Grzegorza Wagnera wygrali wszystkie spotkania. W podstawowym składzie trzech pojedynków wystąpili m.in. gracze Jadaru Radom Maciej Pawliński i Grzegorz Kosok. Z kolei w dwóch meczach na parkiecie pojawił się z Adrian Stańczak. Po ostatnim sprawdzianie z Marokiem szkoleniowiec kadry B podał dwunastkę, która będzie reprezentować Polskę na letniej Uniwersjadzie w Belgradzie. Miło nam poinformować, że w ścisłej kadrze na ten turniej znalazła się trójka wyżej wymienionych siatkarzy Jadaru. 27 czerwca Polacy złożą w Warszawie uroczyste ślubowanie, a dzień później udadzą się do stolicy Serbii.

PIŁKA NOŻNA

Z kart historii

20 czerwca minęło 25 lat od historycznego awansu piłkarzy Radomiaka Radom do ekstraklasy. Zieloni jedyną jak dotąd promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju świętowali po zwycięskim meczu z Hutnikiem w Warszawie. Wygraną 2:1 na stadionie stołecznego Hutnika oglądało wówczas ponad tysiąc kibiców z Radomia. Gole na wagę awansu zdobyli Szymon Trzaskowski i Mirosław Banaszek. Trenerami zielonych byli Józef Antoniak i Jur Zieliński.

SPORT AMATORÓW

Uczcili sobótki

Podczas minionego weekendu na obiektach przy ulicy Narutowicza odbyła się Sportowa Noc Świętojańska. W ramach imprezy rywalizowano w dwóch turniejach dla amatorów. W hali boje toczyli siatkarze, natomiast na boisku ze sztuczną nawierzchnią rywalizowali piłkarze. Pod siatką triumfowali gracze Wolanowa, którzy w finale pokonali 2:0 Ogólniaka Przysucha. Z kolei wśród futbolistów pierwsze miejsce przypadło drużynie Woli, która w decydującej potyczce ograła 3:1 Łucznika. W sumie w dwóch turniejach (siatkarskim i piłkarskim) rywalizowało 12 amatorskich ekip.

PIŁKA NOŻNA

Młodzik na Mazowszu

Zawodnicy Młodzika Radom z rocznika 1996 zagrają w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy. Zadecydował o tym wygrany przez ten zespół barażowy dwumecz z Radomiakiem. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W rewanżu minimalnie lepsi okazali się rywale zielonych, wygrywając 1:0. Los uśmiechnął się do graczy Młodzika, a Wojciech Kustra zdobył jedynego gola meczu.