Cristiano Ronaldo: Już po finale Ligi Mistrzów rok temu postanowiłem opuścić Manchester

Ronaldo w swoim pierwszym dużym wywiadzie po rekordowym transferze do Realu Madryt, opowiada kiedy postanowił zmienić klub oraz dlaczego wybrał akurat Real.

Cristiano Ronaldo stał się najdroższym piłkarzem świata. Wysoko zakrojony transfer, który opiewa na 93 mln euro, a samemu piłkarzowi gwarantuje 13 mln euro rocznie ma na celu przywrócenie wielkości Realowi Madryt. Co na to sam Ronaldo? W swoim pierwszym, dużym wywiadzie po transferze Portugalczyk opowiada o swojej decyzji.

- Kiedy wiedziałem, że trafię do Realu? Już po tym, jak wygrałem Ligę Mistrzów (sezon 2007/2008) - mówi Ronaldo.

Kłóci się to z jego wypowiedzią tuż po finale, kiedy zarzekał się, że :"Manchester to mój dom. Tu chcę grać". Mimo to Ronaldo tłumaczy dalej:

- Zaraz po tym jak wygraliśmy Ligę Mistrzów, pomyślałem, że już nic więcej nie mogę tutaj osiągnąć. A kiedy wygrasz wszystko co się dało, wiesz, że czas na nowe wyzwania. Zostałem jeszcze sezon, fajnie było wygrać ligę, ale moim marzeniem była gra w Realu Madryt - powiedział Ronaldo "News of the World".

Od dawna roiło się od spekulacji. Ronaldo wiązano z Realem już w zimie, co chwile pojawiały się informacje o warunkach kontraktu. Czy był on zawarty na długo przed jego finalizacją?

- Ten transfer nie różnił się od innych. Nie było długoterminowych ustaleń. Wyraziłem chęć gry w Realu i kluby na to przystały. Cały ten szum to moja wina. To ja nie potrzebnie otwierałem usta i to szkodziło całej tej sprawie. To nie wina klubów. Wiem, że powinno się to odbyć inaczej - kończy Ronaldo.

Co słychać w transferach? Sprawdź na Sport,pl  ?