Turniej WTA w Eastbourne: Wygrana Wozniacki

Rozstawiona z numerem szóstym Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki wygrała z Francuzką Virginie Razzano 7:6 (7-5), 7:5 w finale turnieju WTA na trawiastych kortach w angielskim Eastbourne (pula nagród 432 tys. euro).

Wynik finału

Caroline Wozniacki (Dania, 6) - Virginie Razzano (Francja) 7:6 (7-5), 7:5

aroline Wozniacki (nr 6) zdobyła swój drugi tytułu turnieju WTA Tour w tym roku, a piąty w karierze. W finale zawodów na trawiastych kortach w Eastbourne Dunka pokonała Virginie Razzano 7:6(5), 6:4.

Finał turnieju AEGON International rozgrywany był przy silnych podmuchach wiatru, a sam pojedynek obfitował w liczne zwroty sytuacji na korcie. Wozniacki i Razzano zagrały dziś ze sobą po raz trzeci. Dwa pierwsze mecze również miały miejsce w tym roku i za każdym razem bez straty seta wygrywała Dunka.

Finałowe spotkanie w Eastbourne także miało dwusetowy przebieg, jednak było najbardziej zaciętą z dotychczasowych konfrontacji tych dwóch tenisistek. Mecz lepiej zaczął się dla Wozniacki, która w szóstym gemie uzyskała przełamania i zdołała wysforować się na prowadzenie 5:2. Razzano straty jednak odrobiła i ostatecznie doszło do rozgrywki tie breakowej. W tej reprezentantka Dani prowadziła już 6:1. Francuzka zdołała obronić cztery kolejne setbole, ale przy kolejnej piłce posłała return w taśmę.

Druga partia również lepiej rozpoczęła się dla Wozniacki, która w gemie otwarcia zdobyła przełamanie i prowadziła już 3:1. Francuzka doprowadziła jednak do wyrównania. Siódmy i ósmy gem kończyły się przełamaniami, a przy stanie 5:4 i serwisie Dunki Razzano nie wykorzystała setbola. Sytuacja ta zemściła się na Francuzce, gdyż w jedenastym gemie po raz kolejny straciła własne podanie, a po zmianie stron Wozniacki przypieczętowała triumf w Eastbourne własnym serwisem. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści minut.

Dla Caroline Wozniacki, której rodzice pochodzą z Polski, to pierwszy w karierze wygrany turniej na kortach trawiastych. Mistrzostwo to nie przyszło jej łatwo, chociaż przez całe zawody nie trafiła na inną tenisistkę rozstawioną. Pomimo tego rozegrała dwa trzysetowe boje (z Samanthą Stosur oraz Aleksandrą Wozniak). Za triumf w Eastbourne urodzona w Odense tenisistka otrzyma 98 500 tysięcy dolarów oraz 470 punktów rankingowych.

Viriginie Razzano, mimo porażki w finale, również ma powody do dużej satysfakcji ze swojego występu w Anglii. Tenisistka francuska pokonała w Eastbourne między innymi najwyżej rozstawioną w imprezie Jelenę Diemientiewą, a także broniącą tytułu Agnieszkę Radwańską. Za swoje osiągnięcie otrzyma 52 500 dolarów i 320 punktów do rankingu.