Siatkarze Czarnych zebrali doświadczenia

SIATKÓWKA. Młodzi siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni rywalizowali w IV Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. Radomianie zajęli w turnieju dziewiąte miejsce

W imprezie zorganizowanej w Ostrołęce wzięło udział 16 zespołów z najlepszych ośrodków siatkarskich w kraju. W doborowym gronie nie zabrakło kadetów Czarnych, których występ trzeba zaliczyć do udanych. - Nasz zespół to w większości siatkarze o rok młodsi od pozostałych rywali grających w tym turnieju. Dla wielu z moich graczy udział w memoriale Arka Gołasia był pierwszym w życiu poważniejszym sprawdzianem. Uważam, że chłopcy spisali się całkiem dobrze. Co ważne - zebrali doświadczenia, które powinny zaowocować w dalszym rozwoju sportowym - powiedział trener Czarnych Andrzej Sitkowski. Radomianie stoczyli w Ostrołęce sześć pojedynków, rozgrywanych do dwóch wygranych setów. Cztery konfrontacje: z Volley Zielona, Płomieniem Sosnowiec, Olimpem II Ostrołęka i drugą reprezentacją województwa Pomorskiego, zakończyły się zwycięstwami Czarnych po 2:0. Niestety, wcześniejsze porażki 0:2 z Tempem Olsztyn i UKS Turek spowodowały, że w ostatecznej klasyfikacji RCS zajął dziewiątą lokatę.

Najlepszym zawodnikiem RCS-u okazał się Rafał Faryna. Pierwsze miejsce w imprezie wywalczyli siatkarze Stolarki Wołomin.

Skład Czarnych: Rafał Faryna, Dominik Majchrzak, Robert Szymczyk, Adrian Kaczmarczyk, Emil Jędrzejewski, Filip Sadłowski, Krzysztof Wichowski, Bartłomiej Gędaj, Rafał Kalenik, Piotr Filipowicz, Piotr Piotrowski, Michał Noga. Trener: Andrzej Sitkowski.