Pobiegną nad zalewem

LEKKOATLETYKA. W ośrodku MOSiR-u na Borkach znów zaroi się od miłośników biegania. W sobotę odbędzie się bowiem kolejna edycja prestiżowego biegu o Puchar JM Rektora Politechniki Radomskiej

Bieg Rektora na dystansie dziesięciu kilometrów będzie głównym punktem imprezy, która rozpocznie się nad zalewem na Borkach punktualnie o godzinie 15. - Imprezę organizujemy cyklicznie. W tym roku biegacze wystartują już po raz 12. W biegu głównym liczymy na przeszło stuosobową frekwencję. Impreza odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Mamy zgłoszenia z Ukrainy i Białorusi. Oczywiście nie zabraknie naszych czołowych biegaczy - informował główny organizator imprezy Tadeusz Kraska.

Działacz Klubu Maratończyka Politechniki Radomskiej zwraca uwagę na ważny aspekt - Po raz pierwszy pobiegniemy inną niż zwykle trasą. Dotychczas rywalizowaliśmy na terenach przy uczelni. Tym razem impreza odbędzie się nad zalewem na Borkach. Inna trasa, ale mam nadzieję - równie udana jak poprzednie edycje - dodaje Kraska.

Wyścig o Puchar Rektora zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Radomia w biegach ulicznych. Liderem jest doskonale znany radomski lekkoatleta Artur Błasiński, który w sobotę powalczy o kolejny triumf. Oprócz tego biegu organizatorzy zaplanowali dystanse w tzw. biegach otwartych. Sporo emocji powinno towarzyszyć zmaganiom "złotej mili" o Puchar Prezydenta Radomia. Na tym dystansie mogą wystartować wszyscy chętni. - To wyścig rekreacyjny, otwarty dla każdego. Zawodnicy pobiegną wokół zalewu. Tym biegiem rozpoczniemy zresztą całą imprezę - mówił Tadeusz Kraska. Kwadrans później do walki na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych przystąpią dzieci.

Warto wiedzieć

Plan imprezy

godzina 15 - bieg, tzw. złota mila, godz. 15.15 - wyścigi dla dzieci i młodzieży, godz. 16 - bieg o Puchar Rektora, godz. 18 - uroczystość zakończenia imprezy.

Start i metę usytuowano przy estradzie nad zalewem. Trasa biegu głównego przebiega ulicami: Krasickiego, Dębową, Maratońską i Bulwarową.