Prawdziwy test Radwańskiej na trawie

W pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne Agnieszka Radwańska bez problemów pokonała swoją młodszą siostrę Urszulę. Teraz czas na trudniejszy test - Polka zagra z Chinką Na Li (WTA 19). Relacja na żywo na Sport.pl

Wtorkowy mecz z siostrą Urszulą był dla Agnieszki Radwańskiej tylko rozgrzewką przed prawdziwym graniem na trawie. Agnieszka zmiotła młodszą siostrę z kortu w 59 minut.

Prawdziwy test czeka Agnieszkę w środę. Chinka Na Li jest 19. na liście WTA, w zeszłym tygodniu grała w finale turnieju w Birmingham. Jest też rywalką bardzo niewygodną, o czym Radwańska przekonała się w marcu w meksykańskim Monterrey - przegrała z nią wtedy w I rundzie, co było sensacją imprezy (Polka była rozstawiona z jedynką).

Oczekiwania wobec Radwańskiej muszą być duże, bo nasza najlepsza tenisistka wkroczyła właśnie na swoją ulubioną nawierzchnię. Na trawie przegrała w zeszłym roku tylko jeden mecz - z Sereną Williams w ćwierćfinale Wimbledonu. Trawa niweluje to, co w tenisie Radwańskiej najbardziej zawodzi, czyli siłę uderzeń, a uwypukla to, co jest jej największym atutem - szybkość, zwinność i technikę.

Jeśli Agnieszka wygra z Li, będzie mogła myśleć nie tylko o dobrym wyniku w Eastbourne, ale też na Wimbledonie, który zaczyna się już w poniedziałek.

Mecz Radwańska - Na Li na żywo na Sport.pl powinien się rozpocząć po godzinie 18.

Na co stać Radwańską na trawie? Blog Jakuba Ciastonia ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.