Dziewięciu zawodników Realu wystawionych na sprzedaż

Aż dziewięciu piłkarzy chce pozbyć się Real, aby podreperować budżet po swoich ostatnich wielkich zakupach. Miejsca Kace i Ronaldo mają ustąpić między innymi Ruud van Nistelrooy i Arjen Robben.

Listę piłkarzy "Królewscy" wysłali już kilku klubom Premier League. Oprócz Robbena i Nistelrooya znajdują się na niej Klaas-Jan Huntelaar, Wesley' Sneijder, Rafaela van der Vaart, Royston Drenthe, Javier Saviola i Mahamadou Diarra.

Prezydent Realu Florentino Perez nie chce poprzestać na Kace i Ronaldo, dlatego potrzebuje większej gotówki, aby móc negocjować transfer na Santiago Bernabeu chociażby Davida Villi z Valencii. Reprezentant Hiszpanii wyceniany jest przez "Nietoperze" na 45 milionów euro. Ponadto zainteresowanie jego osobą wyraża również Chelsea i Manchester United.

W przypadku braku porozumienia z Valencią w sprawie Villi, Perez gotów jest ściągnąć do Madrytu króla strzelców hiszpańskiej Primera Divison z ubiegłego sezonu Diego Forlana.

Już wcześniej nowy - stary prezydent madryckiego klubu ogłosił, że w ciągu roku chce zrobić tyle, ile przez trzy lata. Real założył sobie, że z 300 milonów euro jakie przeznaczy na transfery 100 pochodzić będzie ze sprzedaży graczy.

Sam Robben chce zostać w Madrycie, ale Realowi bardzo zależy na jego wytransferowaniu. Podobnie sprawa ma się z pozyskanym za 25 milionów euro Sneijderem. Mało prawdopodobne jest , aby jakiś klub zapłacił za nich Realowi więcej niż ten przelał wcześniej na konta Ajaxu i Chelsea, ale i tak byłby to dla "Królewskich duży zastrzyk gotówki.

Real Madryt dostał kredyt na transfery - czytaj tutaj ?

Więcej o: