Wojciech Szczęsny pożegna się z Arsenalem?

PRZEGLĄD PRASY: Wojciech Szczęsny w zeszłym sezonie walczył z Włochem Vito Mannone o bramkarską bluzę z numerem 3 londyńskiego Arsenalu. Niewykluczone jednak, że w przyszłym sezonie Polak zmieni barwy. Młody golkiper zdradził "Super Expressowi", że ma kilka ofert.

Trenerzy Arsenalu mają zadecydować, który z młodych bramkarzy zostanie wypożyczony. - Dostałem już 5 propozycji: dwie z Championship i trzy z League One, m. in. z Bristol City i Brighton. Ale niewykluczone, że nigdzie nie pójdę bo Mannone nie jest ode mnie lepszy - mówi Szczęsny.

Jak na razie bramkarz nie miał jeszcze okazji zadebiutować w pierwszej drużynie "Kanonierów". W walce o miejsce w składzie przeszkodziła mu kontuzja. Na jednym z treningów Szczęsny złamał ręce. Po powrocie na boisko zdobył z młodą drużyną Arsenalu mistrzostwo Anglii do lat 18 i grał w rezerwach.

Wojciech Szczesny jest synem nie mniej znanego bramkarza Macieja. Jest wychowankiem warszawskiej Agrykoli. Jesienią 2005 r. był wypożyczony przez pół roku do Legii Warszawa. W 2006 przeszedł do Arsenalu Londyn, gdzie początkowo grał w rezerwach a we wrześniu ubiegłego roku podpisał zawodowy kontrakt.

Szczęsny kilkanaście razy zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski. Znalazł się w kadrze drużyny na MŚ U-20 w Kanadzie w 2007 r. W pierwszej reprezentacji zagrał tylko 20 minut w nieoficjalnym meczu z FC Schaffhausen przed Euro 2008.

Bronowicki wraca do polskiej ligi - czytaj tutaj ?

Więcej o: