Ross Brawn: Musimy się znaleźć w serii, w której będą podobne bolidy

Ross Brawn, który rozmawia w poniedziałek z FIA na temat tego, co dzieje się w F1, nie traci nadziei, że spór na linii FIA-FOTA zostanie zażegnany - donosi portal f1.pl. Jeśli jednak spowoduje rozłam, to jego zespół będzie chciał ścigać się ?z samochodami podobnymi? do tych, które buduje teraz.

Ferrari zainteresowane serią Le Mans  ?

Za brak ostatecznego porozumienia FIA obarczyła część ekip zrzeszonych w stowarzyszeniu. - Uważamy, że wzięliśmy udział w bardzo konstruktywnym spotkaniu i w dużej mierze porozumienie zostało wypracowane. Dlatego też FIA ze zdumieniem przyjęła fakt, że pewni członkowie FOTA, nieobecni na spotkaniu, fałszywie twierdzą, iż nic nie osiągnięto, a spotkanie było stratą czasu - czytamy dalej. - To oczywiste, że w FOTA funkcjonuje element, który nie chce dopuścić do żadnego porozumienia, bez względu na to, jakie szkody może z tego tytułu ponieść sport.

Ross Brawn nie traci jednak optymizmu. - Wierzę, że porozumienie może zostać osiągnięte. Jestem całkowicie przekonany, że w przyszłym sezonie wszyscy będziemy się ścigali w F1 - powiedział Brytyjczyk przed poniedziałkowym spotkaniem z FIA. - Nie popieram rozłamu, ale jeżeli tak się stanie, to musimy się znaleźć w serii, w której będziemy jeździli samochodami podobnymi do tych, nad którymi obecnie pracujmy.

Więcej informacji ze świata F1 - szukaj na f1.pl ?