Manchester United zaczyna zakupy. Na początek Valencia

Pierwszym piłkarzem kupionym przez Manchester United w miejsce Cristiano Ronaldo ma być Antonio Valencia. - Jeśli chce przejść do Manchesteru, a klub dostanie zadowalające pieniądze, pozwolimy mu odejść - powiedział prezes Wigan Dave Whelan. Według brytyjskich mediów transfer może dojść do skutku jeszcze w ten weekend..

Whelan pogodził się już z odejściem południowoamerykańskiego gwiazdora, który ma być w Manchesterze zastępcą Cristiano Ronaldo.

-Kontaktowali się z nami w tym temacie - oznajmił prezes Wigan. - Myślę że wkrótce siądziemy do rozmów. Jeśli Antonio chce przejść do Manchesteru, a klub dostanie zadowalające pieniądze, pozwolimy mu odejść - dodał.

Spekuluje się, że cena za Valencię osiągnie około 18 milionów funtów. Według słów Whelana Manchester już od trzech miesięcy interesował się zawodnikiem, a teraz jest zainteresowany finalizacją transakcji.

- Myślę że czekali na wyjaśnienie sprawy Ronaldo - nie ukrywa prezes Wigan. Zaznacza też jednak, że nie musi sprzedawać swojej gwiazdy. - Jeśli United złożą dogodną ofertę, to znakomicie. Ale jeśli się nie dogadamy, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby Valencia grał w Wigan w kolejnym sezonie - zakończył.

Manchester zarobi na Ronaldo, ale straci na innych transferach ?

Więcej o: